Reportáže akcí

Filtrování obsahu

29.01.2021
logo
01.01.2021 - 01.01.2021
logo
Nahled

Dnešní akce byla trochu "chaotická". Původně jsme měli jít do tělocvičny, ale bohužel ten, kdo si naposledy půjčil klíče, je nevrátil. Do tělocvičny jsme tedy nemohli, proto jsme šli na lezeckou stěnu. Tam bylo bohužel plno. Nakonec jsme si vypůjčili pálky a zahráli si stolní tenis - kolotoč. Nejlepším hráčem byl Vítek.

Nahled

Sportovní oddílovka se konala v Bělském lese. Rozdělili jsme se na čtyři cyklistické a dvě pěší skupiny, jejichž úkolem bylo projet-projít co nejvíce míst zaznačených v mapě.Po orientačním závodě sestavovaly družiny lakotsko-český slovník. Na závěř jsme zakřičeli družinové a oddílový pokřik a rozešli se domů.

12.09.2020 - 13.09.2020
Nahled

Víkendovou výpravu na tábořiště “U lípy” jsme si i přes slabší účast užili. Vyrazili jsme v sobotu ráno a na tábořiště jsme se dostali kolem poledne. Na tábořišti byl už oddíl BVÚ. Postavili jsme tarpy a ohniště. Po obědě jsme si zahráli indiánskou házenou a boj o talíř. Téměř letní počasí jsme využili k máčení se v potoku. Kluci samozřejmě stavěli hráze. Večer jsme si upekli párky a hermelín. Zazpívali jsme si a vlčata a menší kluci si vyzkoušeli svou odvahu při samostatné cestě lesem. V neděli dopoledne jsme si zahráli ještě pár her, okoupali se v potoku a pak jsme se pustili do balení a uklízení tábořiště. Cestu do Čermné všichni zvládli a celou výpravu jsme zakončili na zmrzlině.

Nahled

Dnes jsme zahájili další skautský rok. Zahráli jsme si hry na hřišti a v klubovně jsme si povídali o dalších akcích. Družinovky začínají příští týden. Příští víkend vyjedeme na první výpravu.

11.07.2020 - 25.07.2020
logo
Nahled

Vyrazili jsme za velkého vedra do Kyjovic. Naše první zastávka byla na Včelí louce. V lesíku jsme si zahráli Klínec - vybíjenou. Po té jsme se vydali na cestu do údolí Seziny. Louky u Bitovského mlýna byly plné vysoké trávy a na tábořištích bylo dost lidí, a proto jsme pokračovali do Podzámčí. Přebrodili jsme potok a část oddílu šla poslední kilomtery boso. V Podzámčí jsme poobědvali a pak zopakovali stavbu tarpů. Kluci soutěžili ve stavbě a závodě lodiček. Paměť si procvičili při všímacím závodě. Trojice soutěžili v signalizační štafetě. Při zpáteční cestě jsme se v Kyjovicích stavili na kofolu, abychom alespoň trochu zahnali žízeň.

Nahled

Skoro po třech měsících se dnes konala oddílová výprava. Tak dlouhá pauza od výpravy k výpravě nenastala nikdy v celé historii oddílu!
Vypravili jsme se k bývalému lomu Linderačka nedaleko Kyjovic. Předpověď neslibovala moc dobré počasí, ale nebylo to tak špatné. Místy i hřálo sluníčko. Pravda odpoledne pár minut padaly malé kroupy, ale nám to nevadilo, protože jsme byli schování pod stříškou. 
Cestu tramvají jsme společně s dalšími třemi oddíly zvládli a po provedení nezbytné dezinfenkce jsme vyrazili na cestu k lomu. Prohlédli jsme si okolí a zahráli spoustu her. Museli jsme sice vynechat naše oblíbené kontaktní hry, přesto jsme si to užili. Kluci hledali zprávu v okolí lomu, ověřili si svou paměť při Kimovce, běhali po číslech, stavěli věž z kamenů, zkoušeli si svou zručnost při nesení klacíku, hledali, fotili a určovali jarní květiny...
Déšť přišel až při zpáteční cestě, ale byl to jen takový malý deštík.

17.05.2020
Nahled

Dneska si všichni mohli projít trasu, která vedla přes les. Ukoly byly jak na logiku, tak na zábavu či lehkou fyzickou zdatnost. Cílem bylo  získat tajenku, ze které vyšel citát.